Beni Takip Edin @ozlemsblog

27 Nisan 2015 Pazartesi

Kalıcı Ruj Modası | Pastel Day Long Lipcolor Kissproof No:11

Herkese merhabalar..
Dudaklardan çıkmayan kalıcı rujlar biz kadınların en sevdiği şeydir herhalde. Çünkü gün içinde birşeyler yediğimizde rujumuzun çıkması ve sürekli tazeleme gereği insanı sıkabiliyor. Son zamanlarda Rimmel London'ın ve Pastel'in 16 saate kadar kalıcık vaat eden rujları mevcut. 
Ben de Pastel'in Day Long Lipcolor Kissproof rujlarını denemek istedim. Aslında 19 marsala rengini almak istedim ama bulamayınca 11 numarayı aliyim dedim. 

 Bu rujların en önemli özelliği mat yapıda likit ruj olması. 11 numara güzel bir koyu şeftali, gül kurusu gibi duruyor hatta dudakta.

 Ruj saten bitişli ve hafif ışıltılı duruyor dudakta. Zamanla her mat ruj gibi dudakları da kurutuyor. Kalıcılığı çok iyi ama saatler geçince dudaklardaki kuruluk biraz rahatsız etmeye başklıyor, çünkü orada sürdüğünüz haliyle kalıp gibi duran bir rujun varlığı söz konusu:)

Gün içinde ben 1 kez daha üzerinden geçiyorum kuruluk dağılsın diye. Kuruluğa çözüm bulabilmek için üzerinden glossla geçtim, öyle de fena olmadı aslında :)

Dudaklardaki duruşu ise böyle..

Diğer renklerini de denemek istiyorum, özellikle pembe renkli 20 numarası vardı sanırım. Malesef Tekirdağ'daki Gratis mağazasında Pastel standı yok, Watsons'takine  de yeni ürünler pek gelmiyor. Bu rujların bir kaç rengi vardı sadece. 

Sizlerden kullananlar oldu mu, neler düşünüyorsunuz bu rujlar hakkında?

Herkese sevgiler diliyorum.
Özlemle Kelebeketkisi Blog

3 yorum:

  1. Bende glossla kyllaniyorum kuru halini sevmiyorum

    YanıtlaSil
  2. merhaba tatlım hemen bloğunu takibe aldım tabi ki bende beklerim pastelin gloss şeklinde fakat mat bitişli rujları da güzel bence sana da yakışır.. sevgilerle:))

    YanıtlaSil
  3. Ben oğlum doğduktan sonra onuda öpüyorum diye başladım Kalıcı ruj kullanmaya. Ben max faktör un aldım. Ilk zaman kuruluk oldu ki yanında gloss ile satıyorlar. Sonra cilt alıştı sanırım. Simdi cok rahat kullanıyorum. Ama biraz simli parlak benim daha mat ve doğal bir renge ihtiyacım var. Ilk fırsatta bir bakayım bu markaya :)

    YanıtlaSil